Bing Arama Motoru

Bing

Bugün makalemizde arama motorlarından bir tanesi olan ve Microsoft tarafından piyasaya sürünlen Bing arama motorunu inceleyeceğiz

Bing daha önce birkaç tane isimle piyasaya sürülmüştür. Bu isimler arasında Live Search, Windows Live Search, MSN Search gibi isimleri kullanmıştır. 2009’un ilk yarısında ‘’Kumo’’ adı ile kamuoyuna sunulan arama motoru daha sonradan Bing adını almıştır. Alışkanlıkları değiştirme iddiası ile yola çıkan Bing arama motoru önemli yenilikleri arasında web sitelere bağlantı vermenin yanı sıra alt başlıklar halinde bilgilerinde gösterilmesi olarak belirtiliyor. Google rakip olarak gösterilen Bing arama motoru, 40 dilde kullanıma sahiptir. Diğer arama motorlarına göre değişken özellikler gösteren bu yazılım, her gün yeni arka tema ile karşımıza çıkmaktadır. Bing 1 Haziran 2009’da büyük bir beklenti içerisinde beta sürüm olarak piyasaya sunuldu. Yalnızca arama motoru olarak değil ek hizmetleri de bulunmaktadır bu yazılımın. O ek hizmetleri birlikte sıralayalım; Bing Sağlık, Bing Haberler, Bing Translator, Bing Videos, Bing Web Yönetim Araçları, Bing Advertising, Bing Mobile, Bing Öngüler kategorileri halinde ek hizmetleri de bulunmaktadır. Ticari hizmet amacıyla kullanılan bu arama motoruna kayıt yaptırmak isteğe bağlıdır ve herhangi bir zorunluluk mevcut değildir. Ayrıca Microsoft’un CEO’su Steve Ballmer; Bing arama motorundan daha çok bir karar verme motorudur ifadesini kullanmıştır.

Daha önce Bing arama motorunu kullanmadıysanız bir an önce kullanmaya başlamalısınız. İsteğe bağlı kayıt olarak veya üyeliksiz bir şekilde aradığınızı bulmanıza yardımcı olacak bu arama motoru sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına tasarlanmıştır.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

yeni sohbet

Gün geçmiyor ki İnternet'in güçlü yönünü hayatımızda hissetmeyelim, ...

Arkadaşlık siteleri

Değerli okurlarım, bugün sizlere arkadaşlık siteleri ücretsiz isimli ...

Görüntülü

Merhaba sevgili arkadaşlarım, bugün sizlerle beraber görüntülü chat isimli ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

error: Content is protected !!