Chat

Chat2

Merhaba değerli arkadaşlar, bugün sizlerle beraber chat isimli makalemizi inceleyeceğiz. Bunu yazmamızda ki amaç chat sitelerini sizlere tanıtmak ve bu sitelere girerek ne gibi ayrıcalıklar elde edebileceğinizi gözlerinizin önüne sermektir.
Chat siteleri 1984 yılında yurtdışında kurulmuş bir web protokolüdür. Daha sonrasında 90’lı yıllara doğru Türkiyeye gelerek sohbet ismini almış ve büyük bir kullanıcı potansiyeline sahip olmuştur. Bilgisayar ve internet ile yeni yeni tanışan insanlar kendilerine uğraş ararken bu siteler ile tanışmış ve bu sitelere bağımlı hale gelmişlerdir. Buranın kurulmasındaki amaç insanların yeni arkadaşlıklar kurmasını sağlamak ve onlara doyumsuz bir chat keyfi sunmaktır. Geçmişte internet bu kadar yaygın olmadığından dolayı girilebilecek pek site olmadığından chat sitelerine insanlar yoğunlaşmış ve artık popüler bir web portalı haline dönüşmüştür. İlk kurulduğu dönemlerde kısa süre içerisinde yüzlerce insanın ziyaretçi akınına uğrayan chat odaları bu popülerliğini 2000’li yıllara gelindiğinde yitirmeye başlamıştır. İnternetin artık her eve girmesi ve bilgisayarın ihtiyaç haline dönüşmesinden dolayı insanlar alternatif şeyler bulmuş ve yavaş yavaş bu sitelerden vazgeçmiştir. Kullanıcısında çok büyük düşüş yaşayan chat sohbet siteleri buna rağmen günümüzde hala varlığını sürdürmekte ve eskisi kadar olmasada büyük bir kitleye hizmet vermeye devam etmektedir. İnsanlara verdiği hizmetler karşılığında onlardan hiç bir şey talep etmezken ücretsiz sohbet etmenin hazzına varmaları için onlara eğlenceli dakikalar geçirmeleri için ellerinden gelen çabayı göstermektedir. Son zamanlar da insanların tekrar bu sitelere dönüş sağladığını görüyoruz, bunun sebebi ise insanların artık sosyal medya diye tabir edilen sitelerden bunalması ve yeni arayışlar içerisine girmesidir. Yeni arayışlarının içinde ise eski sitelere dönüş sağlayarak buralarda chat yapmanın hazzına varmak ve yeni insanlar tanıma arzusu içerisine girmektedir. Kullanıcılarının istekleri doğrultusunda hizmetlerine yön veren bu sitelerin yaptığı hizmetleri reel hayatta para ile dahi bulamazken sizlere ücretsiz bir şekilde hizmet sağlayan sitelerden daha haberi olmayan insanlarımız dahi var. Makalemizi yazmamızdaki amaç o kitleye de hitap ederek bu sitelerin olanaklarından ve ortamından herkesin faydalanmasını sağlamaktır.
Aranızda daha önce burayı ziyaret etmemiş arkadaşlarımız varsa, bu yazdıklarımdan sonra ne kadar pişmanlık duyacaklar bilemiyoruz. Ama pişmanlık duymamak adına sizlerde bizimle beraber olmak istiyorsanız eğer www.chatx.org sitesini ziyaret ederek size sunuculan imkânlardan faydalanabilirsiniz.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Aydın Sohbet, Aydın Chat Aydın Sohbet,Aydın Sohbet Odaları,Aydın Mobil ...

Chatyapma

Bursa Sohbet,Bursa Chat Bursa Sohbet,Bursa Sohbet Odaları,Bursa Sohbet 16,Bursa ...

Trabzon Sohbet, Trabzon Chat Trabzon Sohbet, Türkiyemizin Karadenizi ile meşhur ...


YORUMYorumlar (4 Yorum)

  • Internet Relay Chat insanlara eşsiz ve kaliteli güvenilir mesajlaşma servislerini sunmaktadır. 90 lı yılların sonlarına dogru turkiye çet siteleri ile tanışsada 2005 e kadar varlıgından çok az kişi haberdar idi. Şimdilerde ise bilmeyenmi var çatlayana kadar çetleşiyolar 🙂 Sayfaları tıklıyolar sonra radyoda çoşuyolar 😉

  • Cok detayli bir sekilde anlatim olmus ve bir cok bilgilendirme yapilmis emeginize saglik

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?