Google Adwords

GoogleAdwords

Bugün sizlere Google’nin reklam hizmeti olarak hayatımıza giren Google AdWords hakkında bir makale yazarak sizleri bilgilendireceğiz.

Google Adwords Nedir? Google AdWords Google şirketinin bizlere sunmuş olduğu bir reklam hizmetidir. Bu hizmeti kullanarak reklam veren site sahipleri aranacak kelimeye göre ilişkilendirilerek aranacak kelimede Google’de ya üst sayfalarda ya da yan taraflarda reklamları gösterilerek yer almaktadır. Google gelirinin hemen hemen %90’ını reklam alarak kazanmaktadır. Reklamı verecek olan site sahibi almak istemiş olduğu reklamın başlığını, reklam metnini, url’sini girerek kendine göre bir bütçe belirler. Ayrıca reklam verecek olan kişi gösterileceği ülke, şehir hepsini kendileri belirleyebilirler. Ayrıca reklamlar gösterileceği gün, saat, yaş aralığı, cinsiyet gibi kategorileri de kendi isteklerine göre belirleme haklarına sahiplerdir. Vermiş oldukları reklamlar Google’de belirlemiş oldukları anahtar kelimeler ile ilişkilendirilerek metin reklamı olarak karşımıza çıkar. Google AdWords Şubat 2016 yılında yeni yapmış olduğu güncelleme ile birlikte reklam alanlarında değişikliğe gitmiştir. Bu değişikliğe göre arama sonuçlarında üst tarafta bulunan reklamları 3’den 4’e çıkarmıştır. Sağ üst tarafta bulunan reklamları kaldırmış ve buraya sadece alışveriş sitelerinin reklam vermesini uygun görmüştür. Arama sonuç sayfasının en altında ise yeni 3 adet reklam alanı açmış ve anahtar kelimeye göre  7 tane reklam alanı belirlemiştir. Google ücretleri şu şekilde almaktadır; gösterim sayısına göre para almamakla beraber yalnızca tıklama başına Google AdWords hesabınıza yatırmış olduğunuz ve sizin belirlemiş olduğunuz miktar kadar hesabınızdan para düşürülmektedir.

Eğer sizde sitenizin üst sayfalarda görülmesini ve tıklanmasını istiyorsanız, istediğiniz bir bütçe ve anahtar kelime kullanarak Google AdWords’e üyeliğinizi gerçekleştirebilir ve kısa sürede olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

mobil

Sevgili okurlarım, bugün sizlere üye olmadan mobil sohbet isimli makalemizi ...

Canlısohbet

Merhaba sevgili okurlarım, bugün sizlerle beraber canlı sohbet isimli ...

chat yap

Sevgili okurlarım, bugün sizlerle beraber chat yap isimli makalemizi ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?