Twitter

twitter

Bugünkü makalemizde yine son yılların popüler bir sosyal ağı haline dönüşen twitter hakkında ufakta olsa bir bilgilendirme yapacağız.

Twitter 2006’ın Temmuz ayında Jack Dorsey, Noah Glass, Biz Stone ve Evan Williams tarafından oluşturulup insanların hizmetine sunulmuştur. Kullanıcıların 140 karakter mesaj yazma hakkı ile sınırlandırarak sohbet etme ve yeni insanlar tanımasına fırsat veren bu popüler ağ 2013 yılında en çok ziyaret edilen 10 internet sitesinden birisi olmayı başarmıştır. Günlük ortalama 98 bin tweet atılan bu sosyal ağ platformu yaklaşık olarak 300 milyondan fazla kullanıcıya ev sahipliği etmektedir. Dünyanın her yerinden kullanıcıya sahip olan twitter de dilediğiniz herkesle sohbet edebilir ve yeni insanlarla iletişim kurabilirsiniz. Güzel sözler paylaşarak veya resimler paylaşarak insanların dikkatini çekebilir ve sizi takip etmelerini sağlayabilirsiniz. Takipçi sayısınız yükseldikçe twitter ortamında popülerliğiniz ileri derece de olur ve herkes tarafından tanınan birisi haline dönüşebilirsiniz. Ücretsiz üye olunarak yeni insanlar tanımanıza fırsat veren bu sosyal paylaşım ağının ortalama yıllık 1,4 milyar dolar cirosu bulunmaktadır. Aldığı reklamlar ve sponsorlar sayesinde bu rakama ulaşan Twitter gün geçtikçe kullanıcı sayısını ve popülerliğini arttırmaktadır. Ayrıca tweet atmanın yanı sıra dilediğiniz insanlarla özel mesaj atarak iletişim kurabilir ve onu daha yakından tanıyabilirsiniz. Özel mesajlarda tweet atarken olduğu gibi 140 karakter kısıtlamasıda bulunmamaktadır. Logosunda bulunan mavi kuş resminin ismi ise Larry’dir.

Twitter’de sohbet etmek bir ayrıcalıktır. Sizde bu ayrıcalıklardan faydalanmak için bir an önce Twitter’e ücretsiz bir şekilde üye olarak popüler bir insan haline dönüşebilirsiniz. Yeni insanların sizi tanımasını imkân sağlamış olursunuz. Üye olmak için daha bekliyor musunuz yoksa?

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

En Güvenilir Çılgın Chat Siteleri Çılgın Chat Siteleri yakınındaki ...

Fransa Sesli Chat Siteleri Arayışları Fransa Sesli Chat Siteleri  ile ...

Çevrimiçi İsveç Sesli Chat Odalarımızda  Bekarlarla Flört Edin  İsveç ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

error: Content is protected !!