Yeni Bir Sohbet Odası ve Harika Özellikler

yeni sohbet

Gün geçmiyor ki İnternet’in güçlü yönünü hayatımızda hissetmeyelim, gelişen teknolojiyi takip derken bugün en son sistem dediğimiz her teknolojik üründen geride kaldık diye, yakınmamızı sağlaması çok sürmüyor. Daha güzel hizmet, konfor, rahatlık derken gelişimi takip etmek hayli zor.

Son zamanlarda İnternet’in insanların sosyalleşmesi yada evinde rahatlık içinde yeni insanlar ile tanışma seçeneği olan irc sohbet siteleri de bu gelişimin içerisinde. Renkli temalar, geniş sohbet ekranları, mobil uygulamaları, özel sohbet odaları derken geçmiş günlerde gördüğüm çok farklı bir irc sohbet odasına şahit oldum.

Renkli temalar dışında irc sistemleri genelde aynı olur. Ücretsiz sohbet , özel odalar, radyo odaları ve oyun odaları. Fakat bu sistem ile irc’e bambaşka bir boyut katmışlar. Sohbet odalarına giriş alanında renk uyumu, hareketli iconlar. Sohbet odalarına giriş yaptığınızda karşılaşacağız platform dahil hepsini sohbet odalarına giriş yapmadan kısa bir film gibi size sunulmakta.

Sohbet odaları girişinde nick kayıtından , alacağınız hizmetlere kadar birçok açıklama net ve anlaşılır şekilde karşınıza çıkıyor. Sohbet odalarına ilk defa katılanlar için kafa karıştırmayan bir ekran hazırlamışlar. Ücretsiz nick kayıt yaparak yada nick kayıtlamadan sohbet odalarına giriyorsunuz.

İşte tam da bu anda bilindik irc sohbet dünyasından bambaşka bir boyuta geçiyorsunuz. Kişisel profil, resmi ekleme, kullanıcı resimleri görebilme, özel sohbet odalarında dilediğiniz kullanıcıya ses yada resim yollama gibi alışıldık irc sohbet odalarının dışında bir sohbetin tadına varıyorsunuz.

Kulağa alışılmadık gelen bu irc sohbet odasında özel sohbet ettiğiniz kişiler ile kameralı konuşma , arkadaş listesi ekleme , onlien olan sohbet arkadaşlarınızda sistem bildirimi gibi birçok özelliğin kurulduğu bu sohbet odasında irc severlerin standart bilgisayar kodu gibi görmeye alıştığımız sohbet odalarını , üst düzey bir sistem haline getirerek göz zevkimizede sınırsız katkıda bulunmuşlar .

Bahsettiğim yenilikler bir kurgudan ibaret değil, tamamen inceledim ve gözlemlerimi size aktardım. İnternet’te rastladığımı www.chatx.org isimli sohbet odasında bu yeniliklerin hepsi var. Özellikle ziyaretçilerin rahat kullanımı için ayrı bir sayfada da konu olarak bir kullanım kılavuzu niteliğinde de bu sayfada paylaşılmış.

Mobil kullanıcılar üzülmesin, sadece mobil cihazları ile bu tip siteleri ziyaret eden kişiler içince ayrı bir sayfada https://www.chatx.org mobil kullanımına yer verilmiş.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Arkadaşlık siteleri

Değerli okurlarım, bugün sizlere arkadaşlık siteleri ücretsiz isimli ...

Görüntülü

Merhaba sevgili arkadaşlarım, bugün sizlerle beraber görüntülü chat isimli ...

IRC

Merhaba değerli Chatx.org sohbet sitesi kullanıcıları, sizlere güzel zamanlar ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?