Sohbet Odalarında Özel Nasıl Kapatılır

IRC

Merhaba değerli Chatx.org sohbet sitesi kullanıcıları, sizlere güzel zamanlar geçirebileceğiniz harkulade bir ortam sunmak için girişimlerde bulunmaya devam ediyoruz.

Sitemizde bay/bayan yüzlerce kullanıcı ile tanışma imkanı bulabileceğiniz gibi oyun, yarışma, kelime kanallarında çeşitli oyunlar oynayabilirsiniz. Bunun yanı sıra radyomuzda online djler sayesinde istekler istiyerek canlı yayınımıza eşlik edebilirsiniz. Sohbet odalarımızda chat yaparken sizi rahatsız eden kullanıcıların özelinize yazmasını istemiyorsanız ignore veya silence komutlarını kullanmalısınız. Örneğin Ayaz rumuzu sizi rahatsız ediyor /ignore Ayaz komutunu sitemizde herhangi bir sayfada uyguladığınızda artık Ayaz rumuzunun yazılarını görmezsiniz. Bu komutu uyguladıktan sonra Ayaz nickli kişinin hem özelinize yazdıklarını, hemde kanal genelinde yazdığı yazıları görmezsiniz ve sizi hiç bir şekilde rahatsız edemez. Siz yalnızca kanal genelinde yazdığı yazıları görmek istemiyorsanız /ignore -c Ayaz komutunu uyguladığınızda sadece kanalda yazmış olduğu yazıları görmezsiniz. Sadece özelinizde yazdığı yazıları görmek istemiyorsanız da /ignore -p Ayaz komutunu uygulayarak özelinize yazmasını engelleyebilirsiniz. Sizlerin huzurlu bir şekilde sohbet etmenizi sağlamak bizim en temel görevimizdir, hiç bir şekilde rahatsız edilmemeniz adına yazmış olduğu komutları uyguladığınız takdir de hiç bir sıkıntı yaşamazsınız. Ayrıca siz sadece kanal genelinde sohbet etmek istiyorsanız ve özelinize kimsenin yazmasını istemiyorsanız uygulamanız gereken bazı komutlar vardır. /mode nick +D komutunu uyguladığınız da nick bölümüne kendi nickinizi belirtip yazdığınız takdir de özelinize hiç kimse yazamaz ve hiç bir şekilde rahatsız edilmezsiniz. /silence + komutunu uyguladığınızda da aynı işlev görülmektedir. Bir tanesi IRC-d/Services tabanlı olup, diğeri client tabanlıdır aralarındaki tek fark budur onun dışında her iki komutun işlevi de aynıdır.

Güvenli bir şekilde chat yapabilmeniz adına, her türlü imkânı sağlayan sohbet siteleri bunlar karşılığında sizlerden hiç bir şekilde ücret talep etmemektedir. Tek yapmanız gereken bu siteleri ziyaret ederek size tanınan olanaklardan yararlanmak olacaktır.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

En Güvenilir Çılgın Chat Siteleri Çılgın Chat Siteleri yakınındaki ...

Fransa Sesli Chat Siteleri Arayışları Fransa Sesli Chat Siteleri  ile ...

Çevrimiçi İsveç Sesli Chat Odalarımızda  Bekarlarla Flört Edin  İsveç ...


YORUMYorumlar (2 Yorum)

  • İlk bakıldığında bu komutlar sadece bayan sohbet severler için düşünülsede aslında herkesin bir konumda ihtiyacı olacak ve işleysel faktörü çok fazla.. Sohbet ortamında veya özelde bu gibi komutlar gerçekten gerekli oluyor ve bunları önümüze getiren sohbet adminlerine teşekkürler..

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

error: Content is protected !!