Sohbetin Tarihcesi

90’lı yıllardan itibaren Türkiye de işlev gören sohbet sunucuları o zamanların şartlarına göre ayarlanmış en büyük programlardan bir tanesiydi.

Ancak yıllar geçtikçe Facebook, Messenger, Twitter gibi sosyal medyalar kurulduğundan dolayı sohbet sunucularına ağır bir darbe vurulduğunu söyleyebiliriz. Yine de bu büyük dev firmalara karşı ayakta kalmaya çalışan sohbet sunucuları insanlara sağlıklı bir chat ortamı hazırlamak için birçok yeniliklere başvurmuştur. Günümüz de hâlâ varlığını sürdüren bu programlar inanıyoruz ki yıllar geçtikçe de devamlılığını sürdürmeye devam edecektir. Bir ara kullanıcılarının bayağı bir azaldığı görülmüştür; fakat şimdiler de insanlar sosyal medyalardan sıkılıp tekrardan bu sohbet odalarına girip chat yapmaya başlamışlardır. Sohbet sunucularında sadece chat yapmakla kalmayıp insanlar oyun kanalarında beyin jimnastiği yaparak da vakitlerini geçirmektedirler. Her türlü şehirden kullanıcıların bulunduğu platform size yeni insanlar tanıma fırsatı da vermektedir. Örnek Adana’dan giren bir  kullanıcımız Adana sohbet yazarak giriş yaptığında kendi hemşerisini bulabilir ve onunla tanışabilir. Daha sonrasında onunla reel hayatta görüşüp, arkadaşlığını bâki hale getirebilirler.

Sizler de kendi şehirlerinizden yeni insanlarla tanışmak, kaynaşmak istiyorsanız sohbet sunucuları yazarak giriş yapabilir ve yeni insanlarla chat yapma imkânı bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

En Güvenilir Çılgın Chat Siteleri Çılgın Chat Siteleri yakınındaki ...

Fransa Sesli Chat Siteleri Arayışları Fransa Sesli Chat Siteleri  ile ...

Çevrimiçi İsveç Sesli Chat Odalarımızda  Bekarlarla Flört Edin  İsveç ...


YORUMYorumlar (2 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?

error: Content is protected !!